osobowości

Zaburzenia osobowośći

W naszej Strefie Zdrowia AlterEgo pomagamy osobom cierpiącym na zaburzenia osobowości, które mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Wspieramy Pacjentów nieradzących sobie z własnymi problemami, odczuwających ciągłe przygnębienie, smutek lub lęki, chwiejnych emocjonalnie i nie tylko. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej psychoterapii możliwe jest poradzenie sobie z każdym z tych problemów – dlatego zachęcamy do rozpoczęcia współpracy ze specjalistą i odzyskania radości życia.

1
osobowości

Czym są zaburzenia osobowości?

osobowości

Czym są zaburzenia osobowości?

Są to zaburzenia polegające na wykształcaniu się nieprawidłowych cech osobowości, które mogą utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie. Mowa tu zarówno o trwałych cechach charakterologicznych, jak też wzorcach postępowania i zachowań. Zaburzenia osobowości mogą nie tylko wpływać na postrzeganie innych, ale również mieć wpływ na stosunek do samego siebie.

Najczęściej mowa tu o zaburzeniach, takich jak:

Jak zdiagnozować zaburzenia osobowości?

Diagnozę stawia się na podstawie szczegółowego wywiadu, obserwacji pacjenta oraz po przeprowadzeniu odpowiednich testów, które nie tylko określają, czy pacjent zmaga się z zaburzeniami osobowości, ale również, z jakim ich rodzajem.

Samodzielne zdiagnozowanie zaburzeń osobowości jest niemożliwe, dlatego najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Jeżeli potencjalny problem dotyczy dziecka w wieku szkolnym czy nastolatka warto skonsultować się z jego nauczycielami i zaciągnąć ich opinii czy spostrzeżeń.

1
wyróżnia

Co nas wyróżnia?

1

Wykwalifikowany zespół

Nasi specjaliści mają wysokie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie, a także korzystają z najlepszych metod leczenia.

2

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent jest dla nas tak samo ważny i dla każdego przygotowujemy w pełni indywidualną terapię dopasowaną do jego problemów i potrzeb.

1

Komfort i bezpieczeństwo

Nowoczesne gabinety, empatyczne podejście do każdego Pacjenta oraz pełne zaangażowanie. Wszystko to sprawia, że warto skorzystać z naszych usług.

zdrowie

O Twoje zdrowie zadbają

ALTEREGO STREFA ZDROWIA

Zapraszamy do kontaktu!

Alterego to odpowiedź na Państwa problemy i potrzeby.

Jeżeli chcecie zyskać specjalistyczne wsparcie i odmienić swoje życie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego albo wysłania wiadomości SMS pod numer +48 725 472 752

Lepsze jutro zaczyna się dzisiaj!