1
Terapie

Terapie

W Strefie Zdrowia AlterEgo pragniemy zadbać o potrzeby Pacjentów, którzy zmagają się z różnymi problemami. Nasze terapie dedykowane są osobom potrzebującym wsparcia psychologa, chcącym skutecznie walczyć z uzależnieniem albo pozbyć się wady wymowy. Wspieramy zarówno dorosłych, jak i najmłodszych, zapewniając usługi wykwalifikowanych specjalistów, a także tworząc bezpieczne i przyjazne środowisko do pracy nad własnymi słabościami i problemami. Zapraszamy do współpracy, która pomoże Państwu odzyskać radość życia!

usługi

Oferowane usługi

Usługi naszych psychoterapeutów pozwolą zrozumieć własne potrzeby, emocje i myśli. Pomogą zyskać nowe spojrzenie na samych siebie i wypracować skuteczne sposoby rozwiązywania problemów. Korzystając z psychoterapii indywidualnej lub rodzinnej w AlterEgo, Pacjent skorzysta ze specjalistycznej metody leczenia polegającej na stosowaniu psychologicznych oddziaływań opierających się na wiedzy teoretycznej i umiejętności psychoterapeuty. Bez oceniania i w komfortowych warunkach.

Potrzebujesz zmiany i chcesz znaleźć rozwiązanie swoich problemów?


W AlterEgo oferujemy nie tylko psychoterapię indywidualną, ale również grupową. Jest to niezwykle skuteczna forma wsparcia, która sprawdza się szczególnie w przypadku osób mających trudności w kontaktach międzyludzkich, co utrudnia realizowanie się w życiu prywatnym lub zawodowym. Spotkania w grupie pomagają w uświadomieniu sobie, jak problemy Pacjenta ujawniają się w relacjach z innymi osobami i co zrobić, aby kontakty z innymi przychodziły bez większych trudności.

Chcesz poprawić swoje relacje z innymi i skorzystać z psychoterapii grupowej? Zapraszamy do kontaktu.


Wspieranie dzieci cierpiących na autyzm powinno być odpowiednio zaplanowane i w pełni indywidualne. Każda osoba w spektrum autyzmu posiada bowiem nieco inny profil oraz nasilenie objawów. Dlatego oferujemy terapie dostosowane do potrzeb każdego dziecka, które przeprowadzają doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. Zapewnią oni młodemu Pacjentowi wsparcie rozwojowe i wybór odpowiedniej metody terapii, dzięki czemu leczenie przebiegać będzie efektywnie i sprawnie.

Jeżeli chcesz zapewnić swojemu dziecku najlepszą formę terapii, zapraszamy do kontaktu.


Terapie neurologopedyczne są niezwykle pomocne w przypadku osób dorosłych zmagających się z wadami wymowy, a także dzieci, u których rozwój mowy nie przebiega w sposób prawidłowy albo które cierpią na uszkodzenia i dysfunkcje układu nerwowego. W AlterEgo są one indywidualnie dopasowywane do każdego Pacjenta i obejmują między innymi ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, emisyjne oraz komunikacyjne.

Jeżeli więc zmagasz z trudnościami w funkcjonowaniu językowym albo zauważasz nieprawidłowości w rozwoju dziecka, zapraszamy do kontaktu.


Wady wymowy i wszelkie zakłócenia występujące podczas porozumiewania się mogą dotyczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych. Aby poradzić sobie z problemem, niezbędna okaże się terapia logopedyczna prowadzona przez doświadczonego specjalistę. Logopeda z AlterEgo, w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę, pomoże usunąć zaburzenia mowy i wady wymowy, a także zapewni wsparcie w zakresie podniesienia sprawności językowej – zarówno u osoby dorosłej, jak i dziecka.

Jeżeli chcesz skorzystać z indywidualnej terapii logopedycznej, zapraszamy do kontaktu.


Jedną ze specjalności AlterEgo jest leczenie uzależnień – od alkoholu, substancji psychoaktywnych, a także behawioralnych (od konkretnej czynności). W naszej poradni pomagamy dostrzec i zrozumieć problem, a także wzmocnić motywację do poradzenia sobie z uzależnieniem. Każda terapia opracowywana jest indywidualnie, a nasi specjaliści zapewniają poczucie bezpieczeństwa oraz zrozumienie. Pomagamy również dzieciom dorosłych alkoholików i osobom współuzależnionym.

Zapraszamy do skorzystania z naszej terapii uzależnień, by wkroczyć na drogę do lepszego życia!


Trudności związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie dotykają wielu młodych ludzi. Istnieją jednak skuteczne metody, takie jak TUS, które pozwalają uporać się z problemami. Trening umiejętności społecznych to forma wsparcia polecana zwłaszcza dzieciom i nastolatkom mającym trudności z funkcjonowaniem społecznym. Polega na uczestnictwie w zabawach oraz ćwiczeniach grupowych, które uczą prawidłowych zachowań i mogą przełożyć się na sytuacje występujące w codziennym życiu.

Jeżeli Twoje dziecko nie odnajduje się wśród rówieśników albo grozi mu niedostosowanie społeczne, zapraszamy do kontaktu.


Stres oraz napięcie emocjonalne mogą towarzyszyć zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jedną z najskuteczniejszych metod ich eliminowania jest EEG Biofeedback, opracowana przez NASA. Pozwala ona na rejestrowanie aktywności bioelestrycznej mózgu i zaprezentowanie sygnału w formie wizualizacji, wykresu, animacji, a nawet gry. W efekcie Pacjent może świadomie nauczyć się modyfikowania tych funkcji, które na co dzień nie są kontrolowane świadomie.

EEG Biofeedback to sposób na opanowanie stresu i lęku, lepszą pamięć i nie tylko. Przekonaj się o skuteczności tej metody.


zdrowie

O Twoje zdrowie zadbają

terapię

Jak rozpocząć terapię?

1

Umówienie się na wizytę ze specjalistą

Sprawdź ofertę Alterego, wybierz rodzaj pomocy, z jakiej chcesz skorzystać i skontaktuj się z nami. Wystarczy jeden telefon lub SMS, by szybko umówić wizytę z odpowiednim lekarzem.

2

Konsultacja i diagnoza

Podczas pierwszej wizyty z lekarzem przeprowadzany jest dokładny wywiad z Pacjentem, który pozwala na rozpoznanie problemu. Dzięki bezpośredniej rozmowie specjalista jest w stanie postawić indywidualną diagnozę i stworzyć plan leczenia.

3

Pomoc specjalisty

Kolejne wizyty polegają na wspólnej pracy Pacjenta i specjalisty, której celem jest rozwiązanie problemu. W Alterego korzystamy z nowoczesnych metod leczenia oraz terapii, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie pomagać każdemu – bez względu na rodzaj i skalę problemów.

wyróżnia

Co nas wyróżnia?

1

Wykwalifikowany zespół

Nasi specjaliści mają wysokie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie, a także korzystają z najlepszych metod leczenia.

2

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent jest dla nas tak samo ważny i dla każdego przygotowujemy w pełni indywidualną terapię dopasowaną do jego problemów i potrzeb.

1

Komfort i bezpieczeństwo

Nowoczesne gabinety, empatyczne podejście do każdego Pacjenta oraz pełne zaangażowanie. Wszystko to sprawia, że warto skorzystać z naszych usług.

ALTEREGO STREFA ZDROWIA

Zapraszamy do kontaktu!

Alterego to odpowiedź na Państwa problemy i potrzeby. Jeżeli chcecie zyskać specjalistyczne wsparcie i odmienić swoje życie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego albo wysłania wiadomości SMS pod numer +48 725 472 752

Lepsze jutro zaczyna się dzisiaj!